Czy istnieją farby do włosów, które jednocześnie także je pielęgnują?

uroda , zdrowie

Czy istnieją farby do włosów, które jednocześnie także je pielęgnują?

Farby drogeryjne oparte o różnego rodzaju środki chemiczne, które mają w swoim składzie mogą znacząco osłabiać włosy, niszczyć je i wysuszać. Dlatego tak wiele pań obawia się farbowania włosów z ich wykorzystaniem, tym bardziej, że najczęściej wykonywana przez nas koloryzacja jest systematyczna i oznacza konieczność wielokrotnego użycia danego preparatu. Tym samym warto zwrócić uwagę na ciekawą alternatywę dla tych produktów, jakim są farby do włosów bez amoniaku, a konkretniej farby naturalne. W ich składzie znajdziemy liczne ekstrakty i wyciągi roślinne, co oznacza, że taka farba nie tylko zapewni nam piękny kolor, ale i odżywi nasze włosy.

Dlaczego warto spróbować naturalnej koloryzacji?

Szeroki wybór farb naturalnych znajdziemy w linku- https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/naturalne-farby-do-wlosow-53. Bardzo ważne jest to, że uzyskiwany dzięki nim kolor wcale nie jest gorszy czy mniej intensywny od tego, jaki można uzyskać dzięki klasycznym preparatom drogeryjnym. Bezpośrednio po wykonanej koloryzacji włosy są gładkie i błyszczące. Kolor jest intensywny i nie ulega wypłukiwaniu się wraz z kolejnymi myciami włosów. Szeroka gama kolorystyczna naturalnych preparatów sprawia, że można wybrać dokładnie taki odcień, jaki najbardziej nas interesuje. Tym samym nie musimy już wybierać pomiędzy pięknym kolorem, a właściwą pielęgnacją włosów.

Na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Oprócz klasycznych, naturalnych preparatów koloryzujących takich jak farby do włosów bez amoniaku, znajdziemy także bardzo ciekawy produkt, którym jest naturalna maskara tuszująca odrosty. Pozwala ona bardzo szybko pozbyć się odrostów bez konieczności przeprowadzania pełnej koloryzacji na całej długości włosów. Warto także wiedzieć o tym, że wszystkie preparaty naturalne do koloryzacji można próbować nakładać samodzielnie w domu, co również jest sporym ułatwieniem. Kolejnym interesującym produktem jest fitoproteinowy krem koloryzujący.