Zamiatarki na miejskich drogach- w jaki sposób funkcjonują?

motoryzacja

Zamiatarki na miejskich drogach- w jaki sposób funkcjonują?

Posted On30 sierpnia 2023 0

Zamiatarki drogowe można dość często spotkać na miejskich drogach, chociaż ich praca planowana jest na takie godziny w ciągu doby, kiedy ruch miejski jest znikomy. Dzięki temu nie przyczyniaja się one do wytwarzania korków ulicznych. Maszyny te bowiem nie mogą poruszać się zazwyczaj z prędkością większą niż 50-60 km/h, a ich przeznaczeniem jest efektywne sprzątanie. To dzięki nim, a także dzięki pracy ich operatorów, przestrzeń miejska może być schludna i zadbana.

Z wykorzystaniem niewielkich zamiatarek drogowych można posprzątać niemalże wszystko- jezdnię, skwery, pobocza, chodniki, ścieżki rowerowe, torowiska, a nawet przystanki autobusowe i deptaki. Kompaktowe modele zamiatarek zostały zaprojektowane właśnie w taki sposób, aby maszyna była niewielka i zwrotna, a co za tym idzie- aby dobrze radziła sobie nawet w ciasnej, mocno ograniczonej przestrzeni.

Czy zamiatarki mogą ulegać awariom?

Na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec Polska znajdziemy najnowocześniejsze modele tych maszyn- zarówno jeśli chodzi o duże i wydajne zamiatarki jak i modele mniejsze, kompaktowe, dedykowane do centrów miast. Jednakże, na przestrzeni lat konieczne jest przeprowadzanie przeglądów tych maszyn, a także ich serwisowanie. Jeśli to konieczne- wykonywana jest też naprawa zamiatarek z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Z jednej strony w przypadku tych maszyn naprawa zamiatarek może dotyczyć samego pojazdu, który oparty jest o podwozie samochodu ciężarowego. Z drugiej strony serwisowania może wymagać osprzęt sprzątający. Warto pamiętać, że maszyny te są poddawane intensywnej eksploatacji- pracują w mieście każdego dnia przez co najmniej kilka godzin dziennie.

Czy taką zamiatarką wygodnie się operuje?

Zamiatarki miejskie mają bardzo wiele udogodnień, dzięki którym operowanie nimi może być komfortowe. Operator maszyny ma częściowo przeszkloną podłogę w swojej kabinie tak, aby mógł bez trudu, na bieżąco obserwować pracę obrotowych szczotek, które znajdują się z przodu maszyny. Kabina posiada ogrzewanie, a także klimatyzację. Dodatkowymi udogodnieniami są komputer pokładowy, a także kamerę cofania. Operator może też sterować cały osprzętem, który jest przeznaczony do oczyszczania ulic. Może modyfikować rozstaw szczotek obrotowych, które są umieszczone na wysięgnikach hydraulicznych. Ma też do dyspozycji myjkę ciśnieniową, którą usuwa się zaschnięte plamy oraz płynne nieczystości. Dysponuje także dmuchawą oraz odkurzaczem o dużej mocy ssącej.

Zajrzyj na https://www.terbergmatec.pl/.