Odpowiedni sprzęt do zamiatania ulic

Bez kategorii

Odpowiedni sprzęt do zamiatania ulic

Posted On20 grudnia 2022 0

Regularne sprzątanie, zamiatanie i mycie ulic w przestrzeni miejskiej sprawia, że miasto może wyglądać na zadbane i czyste. Stąd też konieczność posiadania odpowiednich sprzętów do tego, aby móc regularnie dbać o czystość ulic. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych sprzętów są zamiatarki uliczne. Niewielkie pojazdy o sporych możliwościach.

W jaki sposób zamiatarki poruszają się po mieście?

Przeglądając nowe zamiatarki, na przykład te, które oferuje Terberg Matec, szybko możemy zorientować się, że są to maszyny przemyślane, ergonomiczne i kompaktowe. Wszystko po to, aby można było dotrzeć nimi właściwie wszędzie. W przestrzeni miejskiej niejednokrotnie trzeba poradzić sobie z miejscami ciasnymi, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Z tego względu nowoczesne zamiatarki mają bardzo kompaktowe rozmiary, a nie tak jak pierwotne modele, które znacznie bardziej przypominały swoją formą ciężarówki. Sterowność maszyny jest jeszcze większa w przypadku zastosowania ramy przegubowej, dzięki której pojazd jest dużo bardziej skrętny. Operator maszyny posiada dodatkową kamerę cofania, a także komputer pokładowy. Zamiatarka może rozwinąć prędkość do 50 km/h.

W jaki sposób działają te pojazdy?

Głównym przeznaczeniem tych maszyn jest sprzątanie. Są to pojazdy, które mogą pozostawać w intensywnej eksploatacji przez lata. Konieczna naprawa zamiatarek może być przeprowadzana na etapie ich serwisowania oraz regularnych przeglądów. W razie konieczności, naprawa zamiatarek może obejmować konieczność zastosowania części zamiennych. Głównym elementem wyróżniającym te pojazdy są dwie, duże obrotowe szczotki, które mogą pracować niezależnie od siebie. Zamiatarki muszą spełniać określone normy związane z emisją pyłów. Oprócz szczotek zamiatających posiadają one także myjkę ciśnieniową, a także odkurzacz. We wnętrzu maszyny znajduje się spory zbiornik na wodę czystą jak i na wodę już zużytą. Zamiatarki mogą pracować na silniku spalinowym lub też elektrycznym.