Ruch to podstawa – jaki powinien być personel w domu seniora?

Bez kategorii

Ruch to podstawa – jaki powinien być personel w domu seniora?

Posted On30 kwietnia 2019 0

Najważniejszy w domu spokojnej starości jest personel. To on jest podstawą dobrej opieki nad osobami starszymi. Jakie cechy powinien mieć dobry personel domu opieki? 

W naszej mentalności nadal jeszcze jest przeświadczenie, że starszymi członkami rodziny powinnyśmy zajmować się samodzielnie, że to rodzina powinna zapewnić opiekę na stare lata. Czy jest to słuszne myślenie? Z czego ono wynika?

Jaki powinien być dom dla seniora?

W życiu dochodzimy do momentu, gdy nasi bliscy potrzebują ciągłej opieki. Zapewnienie jej w domu jest często niemożliwe. Znalezienie opiekuna, który będzie towarzyszył naszemu bliskiemu w domu jest bardzo trudne i często czasochłonne. Dom opieki wydaje się być jedynym, rozsądnym rozwiązaniem. Jak znaleźć doby dom opieki dla bliskiej osoby?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na personel, który jest zatrudniony w domu opieki. Musi być profesjonalny. Prywatne domy opieki w Małopolsce zatrudniają lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów oraz rehabilitantów, a także dietetyków czuwających nad monitoringiem diety. Muszą to być fachowcy w swoim zawodzie, ale nie tylko to jest ważne.

Opieka nad starszymi w okolicach Krakowa to bardzo trudna i wymagająca praca dlatego osoby tam zatrudnione muszą wykazywać się dużą empatią, zrozumieniem i cierpliwością. Ciepło i uśmiech musi im towarzyszyć na co dzień. Osoby starsze przebywające w domu opieki często zmagają się z bólem, czy niepełnosprawnością. Personel musi umieć ich zrozumieć. Wykazując się życzliwością i współczuciem.

Opieka nad starszymi w okolicach Krakowa to pomoc w czynnościach dnia codziennego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, jest to pomoc podczas ubierania, jedzenia, czy mycia bądź kąpieli. Profesjonalizm jest tu niezbędny, ale najważniejsze jest podejście do drugiego człowieka. Podejście pełne zaangażowania, cierpliwości i empatii.

Dom dla seniora, gdzie znajduje się taki personel gwarantuje rodzinną, ciepłą atmosferę. Daje osobom starszym oparcie, pozwala zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie. A przede wszystkim sprzyja ciekawemu życiu, które można wieść do późnej starości.