Plan treningowy dla początkujących biegaczy

Bez kategorii

Plan treningowy dla początkujących biegaczy

Posted On16 lipca 2021 0

Chciałbyś zacząć swoją przygodą z bieganiem? Marzysz o tym, aby przynosiło zamierzone efekty, ale nie znasz się na tym? Nasi trenerzy wyjaśnią Ci, na czym polega trening biegowy dla początkujących. Do każdego podopiecznego podchodzimy indywidualnie.

Trening biegowy dla początkujących

Chciałbyś widzieć efekty swoich treningów? Przedstawimy Ci plan treningowy dla początkujących biegaczy, który pomoże Ci przygotować się do ważnych startów lub po prostu czerpać przyjemność z biegania dla samego siebie. Wszystkie specjalne pojęcia wyjaśniamy prostym językiem, ponieważ zależy nam, aby każdy mógł je zrozumieć bez zbędnych pytań. Ułożymy plan treningowy dla początkujących biegaczy, biorąc pod uwagę czas, jaki możesz przeznaczyć na treningi. Ma on za zadanie pomóc Ci w uporządkowaniu treningów w taki sposób, aby przynosiły zadowalające efekty. Nie musisz poświęcać niczego dla biegania, możesz przeznaczyć tyle czasu, ile masz. Nasz trener stworzył autorski plan treningowy dla początkujących biegaczy, który ma pomóc osiągnąć zamierzone efekty. W ciągu 10 tygodni powinieneś przebiec bez problemu 10 kilometrów. W treningach biegowych dla początkujących ważne jest wolne oraz szybkie tempo, podbiegi, a także parkrun. Wolne tempo to takie, kiedy biegając, będziesz mógł z kimś porozmawiać. Trenując podbiegi, musisz znaleźć niezbyt stromą górkę, pod którą szybko będziesz podbiegał, a później schodził z niej w dół, odpoczywając. Parkrun to darmowe zawody rozgrywane w wielkich miastach. Najczęściej na dystansie 5 kilometrów. Będziesz mógł wtedy się sprawdzić.

Plan treningowy dla początkujących biegaczy

Opisany autorski trening biegowy dla początkujących przedstawia ćwiczenie 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. We wtorki oraz czwartki trenujemy po 30 minut, a w soboty zaczynamy od 45 minut, później rozszerzamy do godziny, a na koniec powoli próbujemy biec godzinę i 15 minut. Treningi te zawierają podbiegi, interwały lub bieg. Bieg często przeplatany jest z marszem. Chodzi o wyrobienie kondycji i wytrzymałości podczas długodystansowych zawodów biegowych. Jest to bardzo ważne, aby móc ukończyć taki bieg. Dotarcie do mety napędza do działania i dostarcza satysfakcji. Wtedy jesteśmy pewni, że plan treningowy dla początkujących biegaczy przynosi zamierzone efekty. Jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne w przedstawionym planie — zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wyjaśnić wszystkie niedomówienia i odpowiemy na pytania. Jeśli nie dasz rady trzymać się ściśle całego planu tygodniowego, powtórz trening z poprzedniego tygodnia. Wtedy jednak bardzo możliwe, że będziesz musiał trenować dłużej, aby pierwszy raz wystartować w biegu na 10 kilometrów. Po wykonaniu takiego planu będziesz wiedział jak dalej trenować, aby widzieć efekty. Z czasem przygotujesz się do biegów na 15 kilometrów, przebiegniesz półmaraton, a może nawet maraton. KS Staszewscy to wykwalifikowani trenerzy, którzy dobiorą plan treningowy do Twoich możliwości i potrzeb. Podejdą indywidualnie do każdego podopiecznego i będą z nim w stałym kontakcie.

Więcej informacji: ksstaszewscy.pl/plany-treningowe/trening-dla-poczatkujacych