Kompleksowa terapia dla pięknych włosów- od czego zacząć?

uroda

Kompleksowa terapia dla pięknych włosów- od czego zacząć?

Posted On23 maja 2023 0

W przypadku pojawienia się wielu różnych problemów z włosami bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia diagnostyka problemu, a następnie wdrożenie przemyślanej terapii zaradczej. Problemy z włosami i ze skórą głowy można czasem rozwiązać podczas kilku wizyt u specjalisty. Zdarza się jednak, że okazują się być one dużo poważniejsze i wymagają specjalistycznych zabiegów i właściwego, długofalowego leczenia. W takim przypadku najlepiej zgłosić się do osoby, która jednocześnie będzie specjalistą z zakresu dermatologii jak i trychologii. Dobrze, aby w klinice do dyspozycji pacjentów był także chirurg, który może wykonywać zabiegi przeszczepu włosów.

Leczenie poważnych problemów z włosami oraz ze skórą głowy

Do takich poważnych problemów można na pewno zaliczyć wypadanie włosów i łysienie, którym to procesom trudno jest zaradzić. Mogą one mieć różne podłoże, często spotykanym rodzajem łysienia bardzo trudnym w leczeniu jest to, w przypadku którego utrata włosów jest spowodowana przez czynniki genetyczne. Łysienie może być też spowodowane działaniem hormonów i w przypadku mężczyzn jest to łysienie androgenowe. Oprócz tego można jeszcze także rozróżnić łysienie plackowate, bliznowaciejące, polekowe, neurotyczne i trakcyjne.

Innymi, również dość częstymi problemami ze skórą głowy i włosami są różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne. Przebieg chorób immunologicznych takich jak łuszczyca również mocno odbija się na kondycji włosów. W przypadku tej choroby skórę głowy zaczynają pokrywać zlewające się w jedno, spore ogniska łuszczącej się skóry. Jeśli chodzi o terapię zaradczą w leczeniu łuszczycy, oprócz tymczasowej terapii ważne jest też długofalowe zapobieganie nawrotom tej choroby. Charakteryzuje się ona bowiem naprzemiennymi okresami spoczynku i reemisji.

Jeszcze jedną, trudną w leczeniu chorobą, która może mieć charakter przewlekły i nawracający jest łojotokowe zapalenie skóry głowy. W jego przebiegu mieszki włosowe produkują łój w zbyt dużej ilości, zaburzony może być też prawidłowy skład łoju. Tak, jak w przypadku łuszczycy, oprócz zabiegów trychologicznych, konieczna jest też specjalna terapia dermatologiczna, a następnie po ustąpieniu objawów choroby- regularna pielęgnacja mająca na celu zapobieganie nawrotom choroby.

Klinika zajmująca się włosami i skóra głowy

Taką kliniką jest Centrum Zdrowego Włosa, gdzie można znaleźć najlepszych specjalistów zajmujących się dermatologią, trychologią, kosmetologią i chirurgią kosmetologiczną. Magdalena Wawrzynkiewicz to doświadczona dermatolog- trycholog, której wiedzę i zdolności zostały potwierdzone wieloma dyplomami i certyfikatami. Magdalena Stec to także dermatolog- trycholog pracująca w Centrum Zdrowego Włosa, która zajmuje się zarówno konsultacjami trychologicznymi jak i terapiami farmakologicznymi. Już podczas pierwszej wizyty w gabinecie można poznać przyczynę problemu po wykonanej diagnostyce oraz dzięki możliwości przeprowadzenia badania dermatoskopowego.

Zapraszamy https://centrumzdrowegowlosa.pl/