Ile kalorii spalamy podczas biegu?

Treningi

Ile kalorii spalamy podczas biegu?

Wielu z nas decyduje się na bieganie tylko po to, aby zrzucić zbędne kilogramy. Sporo słyszy się bowiem o tym, że bieganie znakomicie temu służy. Jeżeli już jednak spytamy biegaczy o ilość spalanych kalorii podczas biegu, to z tym nie jest już tak dobrze. Zastanówmy się więc, ile można spalić ich podczas biegania i jak to obliczyć.

Bieganie a kalorie

Jeśli więc mamy przejść od konkretów zauważmy od razu, że przebiegając kilometr, spalamy około 62 kcal. Nie chcemy tu wyrokować czy jest to dużo, czy też mało. Taka jest wartość spalanych kalorii i trzeba to zaakceptować. Co ciekawe spalamy tyle samo niezależnie od tego, czy jesteśmy dobrze wytrenowani, czy dopiero zaczynamy swój trening biegowy. Oczywiście ilość spalanych przez nas kalorii może się nieco od tej wartości różnić, ale na pewno nie będzie to różnica znaczna.

Jak nie trudno się więc domyślić im więcej kilometrów przebiegniemy w ciągu na przykład godziny, tym również i więcej kalorii spalimy. Przy 10 kilometrach będzie to więc około 620 kcal, ale przy dwudziestu już dwa razy więcej. Na pewno trening biegowy dla początkujących nie sprawi, że spalimy zbyt wiele. Niemniej jednak z każdym tygodniem czy miesiącem będzie już coraz lepiej i kalorii tracić będziemy coraz więcej.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Pamiętajmy tutaj również i o tym, że spalanie tkanki tłuszczowej rozpoczyna się dopiero po trzydziestu minutach treningu. Wcześniej organizm czerpie energię z mięśni. Jest to o tyle ważne, że krótkie treningi biegowe w ujęciu chudnięcia mogą dać nam naprawdę niewiele. Jeśli więc mielibyśmy polecić lepszy trening biegowy dla początkującego, który chce stracić na wadze, postawilibyśmy na treningi dłuższe. Wówczas mogą być one mniej intensywne.

Źródło: http://elkapitano.pl/2017/06/21/garmin-fenix-5x/

Praktyczne gadżety

Jeżeli jesteśmy już przy spalanych kaloriach, na pewno warto także odnieść się do szeregu praktycznych, które na pewno są tutaj bardzo przydatne. Oczywiście nie jest powiedziane, że bez nich nie możemy chudnąć czy zliczać spalone kalorie. Jest to możliwe, choć nie będzie takie dokładne. W pierwszej kolejności na myśl przychodzą tutaj aplikacje mobilne, które są bardzo pomocne nie tylko w ujęciu kalorii, ale również przebiegniętego dystansu czy też czasu, w jakim go pokonaliśmy.

Ważne jest tutaj również i to, że obecnie takie aplikacje możemy na swój telefon ściągnąć zupełnie za darmo. Oczywiste jest jednak także i to, że chcąc z nich skorzystać, niezbędny jest również i dostęp do sieci. W dobie XXI wieku, kiedy to jednak plany taryfowe operatorów komórkowych są coraz atrakcyjniejsze i niemal zawsze zawierają w sobie pakiet internetowy, nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Nic w związku z tym dziwnego, że z aplikacji takich korzystamy coraz częściej i wszystko wskazuje na to, że korzystać będziemy nadal. Najpopularniejszą wydaje się dziś aplikacja Endomondo.

Na koniec odnieśmy się jeszcze do naszej diety, która w kontekście odchudzania jest akurat najważniejsza. Pamiętać tutaj trzeba o tym, aby do organizmu dostarczać mniej kalorii, aniżeli ten tego potrzebuje. Wówczas na pewno stopniowo będziemy tracić na wadze.