Badanie pierwiastkowe włosa- zbadaj kondycję swojego organizmu

zdrowie

Badanie pierwiastkowe włosa- zbadaj kondycję swojego organizmu

Posted On3 kwietnia 2023 0

To właśnie na naszych włosach odbija się to w jaki sposób nasz organizm funkcjonuje, jak jest odżywiony i jakie ma niedobory. Czasem jest to na tyle zauważalne, że widzimy to gołym okiem- nasze włosy są cienkie, matowe, brakuje im witalności, mają tendencję do rozdwajania się na końcach, a nawet mogła się zwiększyć częstotliwość ich wypadania.

Jednakże, badanie pierwiastkowe włosa można tak naprawdę wykonać w każdej, dowolnej chwili nie czekając na to, aż faktycznie nasze włosy będą w tak złej formie. Jest to rodzaj badania diagnostycznego, gdzie pobiera się próbkę włosów po to, aby przebadać je i oznaczyć ilość oraz proporcje ważnych dla naszego organizmu pierwiastków. Zwykle jest ich około 30.

Dlaczego warto zbadać w ten sposób włosy?

Badanie pierwiastkowe włosa pozwala określić, jakich pierwiastków naszemu organizmowi brakuje. Ale też analogicznie- jakich mamy w nadmiarze. Pozwala to wprowadzić do naszej codziennej diety zmiany, które korzystnie wpłyną na cały nasz organizm, na nasze samopoczucie, a także w efekcie także na wygląd naszych włosów.

Wspomniane badanie diagnostyczne polega również na oznaczeniu kilku pierwiastków toksycznych dla naszego organizmu takich jak ołów czy kadm. Pozwala to sprawdzić, czy ich obecność w organizmie go nie obciąża.

Gdzie wykonać badanie?

Badanie to w ostatnim czasie bardzo mocno zyskało na popularności. Można je wykonać chociażby w wyspecjalizowanych ośrodkach i klinikach, które zajmują się przede wszystkim właśnie włosami. Mogą to być gabinety medycyny estetycznej lub też gabinety trychologiczne. Przykładem takiej kliniki jest CZW, czyli Centrum Zdrowego Włosa, gdzie pracują najlepsi specjaliści zarówno od włosów jak i od skóry głowy.

Co otrzymamy razem z wynikiem?

Wynik analizy pierwiastkowej to nic innego jak lista badanych pierwiastków wraz z oznaczeniem ich ilości występującej w strukturze włosa. Dodatkowo, oznaczone są także proporcje występowania poszczególnych pierwiastków tak, aby móc poznać ich zależności pomiędzy sobą. Wynik badania jest ważny, ale bardzo ważna jest też jego właściwa interpretacja. To dzięki niej można wnioskować na temat kondycji całego organizmu, a nie jedynie przebadanych włosów. Efektem badania ma być przygotowanie wskazówek odnośnie tego, jak poprawić swój sposób odżywiania się, aby zlikwidować niedobory i odpowiednio wyrównać balans pomiędzy kluczowymi pierwiastkami.

Dodatkowo, można również uzyskać wskazówki odnośnie odpowiedniej suplementacji. Bardzo istotne jest to, aby analiza i interpretacja wyniku, a następnie przygotowane rekomendacje dla pacjenta były opracowane pod kątem indywidualnych przypadłości i chorób danej osoby, jej problemów zdrowotnych, przebytych operacji czy problemów hormonalnych.

Zapoznaj się z ofertą https://centrumzdrowegowlosa.pl/